Haber

Yunan basınından ‘Erdoğan’ yorumu: Çaresizlik…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “’Tayfun Füzesi Atina’yı vuracak’ diyorlar.

‘YUNAN YETKİLİLERİ DİKKATİ KABUL ETTİ’

“Yetkililer, önümüzdeki yıl zorlu bir seçimle karşı karşıya kalacak olan Erdoğan’ın çaresizlik içinde bir olay planladığından endişe duyuyorlar.” Önümüzdeki yıl güçlü bir seçimle karşı karşıya kalacak olan Erdoğan’ın çaresizlik içinde bir olay planladığından endişelenen hükümet yetkilileri, iki seçim arasında geçici bir hükümetin görevde olacağı gelecek yıl da muhtemelen iki seçimle karşı karşıya kalacak. … Erdoğan’ın Yunan siyasetinde istikrarın en düşük seviyede olduğu bu döneme denk gelebileceği konusunda temkinli” dedi.

‘UYARICAK TEHDİTLERE GERİ DÖNDÜ’

Ta Nea gazetesi ise, “Erdoğan, seçim öncesi destek oranlarının düşük kaldığını görünce iç kamuoyuna yönelik provokatif söylemlere dönme kararı aldı.” Gazetede, “Ege Adaları’nın askerden arındırılması konusunu gündeme getiren Türkiye Cumhurbaşkanı, tayfun tehdidini bir kez daha gündeme getirdi” denildi.

ERDOĞAN NE DEDİ?

Dün Samsun’da Ömer Halisdemir Spor Salonu’nda düzenlenen Gençlik Buluşmaları programına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atina yönetiminin yanı sıra ABD’yi de hedef aldı. Erdoğan şunları söyledi:

“Amerika, 4-5 bin tırla Suriye’nin kuzeyine silah ve mühimmat gönderiyor. Bunu kendilerine defalarca söylememe rağmen umursamıyorlar. Kusura bakmayın, NATO’da yanınızdayız dedim. hep birlikte bize bu yanlışı yapıyorsunuz terör örgütünün yanındasınız o zaman biz kendi karnımızı keseriz başka çare yok.

Şimdi füzelerimizi yapmaya başladık. Bu üretim elbette Yunanlıları korkutuyor. ‘Tayfun’ diyorsun, Yunan irkiliyor, ‘Atina’yı vuracak’ diyor. Elbette yapacak. Sakin olmazsanız, Amerika’dan adalara, oradan buradan bir şeyler almaya kalkarsanız, Türkiye gibi bir ülke muhtemelen armut toplamaz, bir şeyler yapması gerekir. Boşuna büyümüyor bu gençler değil mi? Petrolle, silahla, mühimmatla, her şeyle bu işi başaracağız.” (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu